C324C684J1R5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.68 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C324C684J1R5TA
DigiKey Part Number
C324C684J1R5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C324C684J1R5TA
Description
CAP CER RAD 680NF 100V X7R 5%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C324C684J1R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)