C324C270J3G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
Parametric Equivalent
27 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C324C270J3G5TA
DigiKey Part Number
C324C270J3G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C324C270J3G5TA
Description
CAP CER RAD 27PF 25V C0G 5%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C324C270J3G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.230" (5.84mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C