C323C240GAG5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
In Stock: 364
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
24 pF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C323C240GAG5TA
DigiKey Part Number
C323C240GAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C240GAG5TA
Description
CAP CER 24PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C323C240GAG5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C