C322C561G5G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
560 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C322C561G5G5TA
DigiKey Part Number
399-C322C561G5G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C561G5G5TA
Description
CAP CER RAD MONO
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C322C561G5G5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)