C322C223K5R5TA7318 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3.080
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2.239
Datasheet
0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
C322C223K5R5TA7318
DigiKey Part Number
399-C322C223K5R5TA7318TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C223K5R5TA7318
Description
.022UF 50.0V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)