C322C185M5N5TA9170 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1.8 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8L Radial
C322C185M5N5TA9170
DigiKey Part Number
399-C322C185M5N5TA9170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C185M5N5TA9170
Description
CAP CER 1.8UF 50V X8L RADIAL
Detailed Description
Category
Features
High Temperature
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Temperature Coefficient
Lead Style
Formed Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C