C322C104M1U5TA7301
DigiKey Part Number
399-9878-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-9878-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C104M1U5TA7301
Description
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL
Detailed Description
0.1 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
EDA/CAD Models
C322C104M1U5TA7301 Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)