C322C102KFR5TA7301
DigiKey Part Number
399-C322C102KFR5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C322C102KFR5TA7301CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C102KFR5TA7301
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C322C102KFR5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)