C320C273K5R5TA
DigiKey Part Number
399-9779-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C273K5R5TA
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.027 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C320C273K5R5TA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)