C318C220JAG5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
22 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C318C220JAG5TA7301
DigiKey Part Number
C318C220JAG5TA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C318C220JAG5TA7301
Description
CAP CER 22PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C318C220JAG5TA7301 Models
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.235" (5.97mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C