C317C472K1R5TA7301
DigiKey Part Number
399-13937-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13937-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C472K1R5TA7301
Description
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
EDA/CAD Models
C317C472K1R5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)