C317C103M1U5TA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1.837
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
C317C103M1U5TA7317
DigiKey Part Number
399-C317C103M1U5TA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C103M1U5TA7317
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C317C103M1U5TA7317 Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)