C315C470K1G5TA
DigiKey Part Number
399-9738-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C470K1G5TA
Description
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C315C470K1G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C