C315C362F5G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
3600 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C315C362F5G5TA
DigiKey Part Number
C315C362F5G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C362F5G5TA
Description
CAP CER 3600PF 50V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C315C362F5G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C