C2220Y332JGGACAUTO
DigiKey Part Number
399-C2220Y332JGGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C2220Y332JGGACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C2220Y332JGGACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220Y332JGGACAUTO
Description
CAP CER 3300PF 2KV C0G/NP0 2220
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 2220 (5750 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Floating Electrode, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)