Image for C2220C106K3R1CAUTO7186 is not available
C2220C106K3R1CAUTO7186
DigiKey Part Number
399-C2220C106K3R1CAUTO7186TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C106K3R1CAUTO7186
Description
10.0UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
SMD, J-Lead
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.150" (3.80mm)