C1825X103G5GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1825X103G5GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825X103G5GACAUTO
Description
CAP CER 1825 FT
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1825X103G5GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)