C1808C121GBGACTU
DigiKey Part Number
399-C1808C121GBGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1808C121GBGACTU
Description
CER CAP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1808 (4520 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1808C121GBGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1808 (4520 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.061" (1.55mm)