C1210X333JDRAC3317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210X333JDRAC3317
DigiKey Part Number
399-C1210X333JDRAC3317TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210X333JDRAC3317
Description
CAP CER 1210 33NF 1000VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)