C1210C475M3NACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210C475M3NACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C475M3NACAUTO
Description
CAP CER 1210
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X8L 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C475M3NACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)