C1210C224K1RAC3455TU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.22 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210C224K1RAC3455TU
DigiKey Part Number
399-C1210C224K1RAC3455TUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C224K1RAC3455TU
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)