C1210C106M5R2CAUTO7186 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3.495
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Image for C1210C106M5R2CAUTO7186 is not available
C1210C106M5R2CAUTO7186
DigiKey Part Number
399-C1210C106M5R2CAUTO7186TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C106M5R2CAUTO7186
Description
10.0UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.138" L x 0.102" W (3.50mm x 2.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.248" (6.30mm)