C1210C103J1GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210C103J1GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C103J1GACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 100V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C103J1GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)