C1206X910JCRAC3316 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
91 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206X910JCRAC3316
DigiKey Part Number
399-C1206X910JCRAC3316TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X910JCRAC3316
Description
CAP CER 1206 91PF 500VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)