C1206X682K5RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206X682K5RECAUTO
DigiKey Part Number
C1206X682K5RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X682K5RECAUTO
Description
CAP CER 1206 6.8NF 50V X7R 10%
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206X682K5RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)