Image for C1206T105K3RAL38847212 is not available
C1206T105K3RAL38847212
DigiKey Part Number
399-C1206T105K3RAL38847212TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T105K3RAL38847212
Description
1.00UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)