C1206C472J3RECAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4700 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C1206C472J3RECAUTO7210
DigiKey Part Number
C1206C472J3RECAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C472J3RECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 4.7NF 25V X7R 5%
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C472J3RECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)