C1206C330GBGACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C330GBGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C330GBGACTU
Description
CAP CER 1206
Detailed Description
33 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C330GBGACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)