C1206C223F1GECAUTO
DigiKey Part Number
399-C1206C223F1GECAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C223F1GECAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C223F1GECAUTODKR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C223F1GECAUTO
Description
CAP CER 1206 22NF 100V C0G 1%
Detailed Description
0.022 µF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C223F1GECAUTO Models
Category
Features
Low ESL, Low ESR
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C