C1206C222M3GECAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
2200 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C222M3GECAUTO7210
DigiKey Part Number
C1206C222M3GECAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C222M3GECAUTO7210
Description
CAP CER 1206 2.2NF 25V C0G 20%
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C222M3GECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)