C1206C103J5GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1206C103J5GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C103J5GACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C103J5GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C103J5GACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 1206
Detailed Description
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C103J5GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)