C1206C102J5GAC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C102J5GAC7210
DigiKey Part Number
399-C1206C102J5GAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C102J5GAC7210
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C102J5GAC7210 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)