C0805X472K1GECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805X472K1GECAUTO
DigiKey Part Number
C0805X472K1GECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X472K1GECAUTO
Description
CAP CER 0805 4.7NF 100V C0G
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805X472K1GECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)