C0805X222MMRECAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2200 pF ±20% 63V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805X222MMRECAUTO7210
DigiKey Part Number
C0805X222MMRECAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X222MMRECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 2.2NF 63V X7R 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805X222MMRECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)