C0805X222K3GECAUTO7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2200 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805X222K3GECAUTO7210
DigiKey Part Number
C0805X222K3GECAUTO7210-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X222K3GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 2.2NF 25V C0G 10%
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805X222K3GECAUTO7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (0.98mm)