C0805X105M3RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805X105M3RECAUTO
DigiKey Part Number
C0805X105M3RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X105M3RECAUTO
Description
CAP CER 0805 1UF 25V X7R 20%
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805X105M3RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)