C0805C682J5RAC3121
DigiKey Part Number
399-C0805C682J5RAC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C682J5RAC3121
Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)