C0805C471F1GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0805C471F1GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C471F1GACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C471F1GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C471F1GACAUTO
Description
CAP CER 470PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
470 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C471F1GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)