C0805C223K5RECAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C0805C223K5RECAUTO |
Description | CAP CER 0805 22NF 50V X7R 10% |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.022 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C0805C223K5RECAUTO Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.035" (0.88mm) |