C0805C123J5RAC3070 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
YAGEO
0.012 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
cut-tape-render
C0805C123J5RAC3070
DigiKey Part Number
399-C0805C123J5RAC3070TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C123J5RAC3070
Description
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)