C0805C102M1GACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0805C102M1GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C102M1GACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C102M1GACAUTODKR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C102M1GACAUTO
Description
CAP CER 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C102M1GACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)