C0805C102G5GAC3123
DigiKey Part Number
399-C0805C102G5GAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C102G5GAC3123
Description
1000PF 50.0V
Detailed Description
1000 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)