C0603X123K5RACAUTO7411 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.012 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603X123K5RACAUTO7411
DigiKey Part Number
399-C0603X123K5RACAUTO7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X123K5RACAUTO7411
Description
CAP CER FE 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603X123K5RACAUTO7411 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)