C0603C220J1GAC3190
DigiKey Part Number
399-C0603C220J1GAC3190TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C220J1GAC3190CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C220J1GAC3190
Description
CAP CER 0603
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C220J1GAC3190 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±5%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)