C0603C103K2RAC7081 is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 4.327
Datasheet
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C103K2RAC7081
DigiKey Part Number
399-C0603C103K2RAC7081TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C103K2RAC7081
Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0603C103K2RAC7081 Models
Category
Voltage - Rated
Mfr
Temperature Coefficient
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)