C0402T332J5RAL7136
DigiKey Part Number
C0402T332J5RAL7136-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402T332J5RAL7136
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402
Detailed Description
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)