C0402T220J4GACM110M701 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Image for C0402T220J4GACM110M701 is not available
C0402T220J4GACM110M701
DigiKey Part Number
399-C0402T220J4GACM110M701TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402T220J4GACM110M701
Description
22.0PF 16.0V
Detailed Description
22 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)