C0402T103K5RAL38847212 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1.612
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Image for C0402T103K5RAL38847212 is not available
C0402T103K5RAL38847212
DigiKey Part Number
399-C0402T103K5RAL38847212TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402T103K5RAL38847212
Description
.010UF 50.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)