C0402C471G5GAC7135 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
470 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C0402C471G5GAC7135
DigiKey Part Number
399-C0402C471G5GAC7135-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C471G5GAC7135
Description
CAP CER 470PF 50V C0G/NP0 0402
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)