C0402C181F8GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 2.004
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 3.005
Datasheet
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
180 pF ±1% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C0402C181F8GACTU
DigiKey Part Number
399-C0402C181F8GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C181F8GACTU
Description
CAP CER 180PF 10V C0G/NP0 0402
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0402C181F8GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)